ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI ALMAK İÇİN MÜRACAAT EVRAKLARI


ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI ALMAK İÇİN MÜRACAAT EVRAKLARI 
18.02.2020


ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI ALMAK İÇİN MÜRACAAT EVRAKLARI 

1-      Dilekçe (e-randevu.istanbul.pol.tr adresinden Randevu aldığınızda Takip Fişinizle beraber ek”inde çıkacak)

2-      Temel eğitim sertifikasının aslı ve fotokopisi. (Genel kolluk kuvvetlerinden emekli olanlar (Sözleşmeli Personel Olmaz)  ile en az beş yıl fiilen bu görevde çalıştıktan sonra kendi istekleri ile görevinden ayrılmış olanlar Sertifika yerine ayrılmış oldukları kurumlardan hizmet dökümünü gösterir onaylı belge ile emekli sandığı tanıtım kartı ve personel kimlik kartının fotokopisini getirecektir.)

3-      Silahlı müracaatlar için Devlet Hastanelerinden alınan Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur. ibareli sağlık kurulu raporu.

Silahsız müracaat için Devlet Hastanerinden alınan Özel Güvenlik Görevlisi Olur. ibareli sağlık kurulu raporu.

NOT: Sağlık raporlarının üzerinde GÖZ, K.B.B., ORTOPEDİ, NÖROLOJİ ve PSİKİYATRİ  doktorlarının imza ve kaşelerinin bulunması gerekmektedir.( Kursa kayıt yaptırmak için aldığınız raporu kullanabilirsiniz ve 1 yıl süreyle geçerlidir.)

4-      Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. (Diploma, tasdikname, öğrenci belgesi vb.)

5-      Güvenlik Soruşturması Formu. 1Adet Asıl 1Adet fotokopisi istenmektedir. MUHTAR ONAYINA GEREK YOKTUR                   

NOT: Arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurulacaktır.www.guvenlikkursum.com adresinden temin edebilirsiniz.

6-      Üzerinde TC kimlik numarası bulunan  Nüfus cüzdanı, ehliyet vb. resmi kimlik fotokopisi.(1 Adet)

7-      Kan grubunu gösterir belge fotokopisi.

8-      2 adet Biyometrik fotoğraf. (Pasaport için kullanılan ebatlarda. Erkeklerde, Açık renkli kıyafetle, Sakalsız, kravatlı, zemin rengi beyaz, Bayanlarda ise açık renkli kıyafetli, kolye ve küpesiz, zemin rengi beyaz. Açık renk başörtülü olarak da çektirebilirsiniz.)

NOT: Fotoğraflar kılık kıyafet yönetmeliğine uygun kıyafetle ön cepheden çekilmiş arka fon beyazolacaktır.(Erkekler için sakalsız ve kravatlı kolye ve küpesiz olması gerekmektedir.)

9-      Özel Güvenlik Ruhsat Harcı ödendi makbuzu.

NOT: Vergi dairelerine 9103 nolu Özel Güvenlik Ruhsat Harcı hesabına yatırılacaktır. (2020 yılı için Özel  Güvenlik Ruhsat Harcı tutarı: 904,00TL ’ dır.) (Güvenlik Kimlik Harç ücretinizi Bostancı Vergi Dairesine yatırmanız gerekmektedir.)


10-  
Özel Güvenlik Kimlik Kart Ücretini HALK BANKASI TÜRK POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRME VAKFI Hesabına IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96  HALK BANKASI ŞUBELERİNDEN YATIRABİLİRSİNİZ. 40TL Yatırdığınıza dair dekontu mutlaka alınız. İnternet dökümü ve bankamatik fişi kabul edilmemektedir.

RANDEVU NASIL ALIRIM?BU EVRAKLARI NEREYE TESLİM ETMEM GEREKİYOR?
e-randevu.istanbul.pol.tr web adresinden   SİTEYE GİRDİĞİNİZDE KARŞINIZA
BU 3 SEÇENEK GELEKECEK.İŞLEM TÜRÜNÜ SEÇİNİZ’E TIKLADIĞINIZDAÖZEL GÜVENLİK KİMLİĞİ’Nİ SEÇİN2NCİ SEÇENEKTEN İSE YAPACAĞINIZ İŞLEMİ SEÇİN MENÜSÜNDEN İŞLEMİNİZİ SEÇİP DEVAM EDİNİZ.Kendinize uygun olanı seçip istenen bilgilerin tamamını eksiksiz oldurduktan sonra TAKİP FİŞİ YAZDIR butonu bastığınızda randevu takip fişinizi yazdırabilirsiniz. Ve bu takip fişindeki sıraya göre evrakları hazırlayıp tek poşet dosya içinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekir…
İSTANBUL DA TEK TESLİM EDECEĞİNİZ YER ŞİŞLİ İÇLE EMNİYET ÖZEL GÜVENLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’DÜR.Metrobüs ile gidildiğinde MECİDİYEKÖY durağında inilir,yürüme mesafesindedir. Sizin teslim edeceğiniz yer 1nci Katta Özel Güvenlik Şubedir. Evraklar Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne şahsen elden teslim edilmesi gerekmektedir…
  • Jandarma bölgesinde ikamet edenler müracaatlarını İl Jandarma Komutanlığı’na yapacaklardır.
  • Özel güvenlik kimlik kartınız varsa tekrar Özel Güvenlik Kimlik Vergi Harcı ödemenize gerek yoktur. Vergi harcı 1 defaya mahsus alınır.
  • Evrakları başvuru yapacak kişi şahsen teslim edebilir.
  • İkametgahınız hangi ildeyse ancak o ildeki Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapabilirsiniz.
  • Evrakları randevu aldığınızda size verilen takip fişindeki sıraya göre tek poşet dosya içinde teslim etmeniz gerekir.
  • Detaylı Bilgi için www.guvenlikkursum.com